Lato z Psem 2019

DOGTREKKING z CELEM – akcja społeczna LATO z PSEM
maj 2019
Trasa ok. 450 km, od Świnoujścia do Gdańska – do pokonania pieszo, dystans dzienny 25-30 km

Okres letnich wakacji i urlopów – dla wielu osób oznacza to wyjazdy na wyczekane wczasy, wymarzone wycieczki. Ten sam okres dla tysięcy psów rocznie oznacza utratę domu, porzucenie przy drodze, śmierć z głodu, pragnienia i tęsknoty, koniec ich świata. Corocznie tysiące właścicieli, chcąc pozbyć się problemu psa na urlopie – pozbywa się pupili przed wyjazdem na wakacje, przywiązując swoje psy do drzew w lesie, wyrzucając je z samochodów na poboczach, porzucając jak rzecz, gdziekolwiek… skazując na poniewierkę, często na śmierć.
„Lato z Psem” to wydarzenie, które ma na celu:
• zwrócenie uwagi na problem porzucania zwierząt domowych, zwłaszcza psów, w okresie przedurlopowym,
• uwrażliwienie na krzywdę czujących stworzeń całkowicie zależnych od człowieka, a także
• pokazanie, że wakacje z psem nie muszą oznaczać kłopotu dla ludzi i krzywdy dla zwierzaka, a wręcz przeciwnie – mogą być czasem pełnym radości, wspaniałą przygodą i wyzwaniem.

Udział Muchy w wydarzeniu jest kluczowy – ona również, jak wiele innych psiaków, była ofiarą nie-ludzkiego okrucieństwa, porzucona w podwarszawskim lesie latem 2016 roku, znaleziona wycieńczona i zdezorientowana, uratowana przez wolontariuszy Fundacji Bezdomniaki.
Przedsięwzięcie to jest zaledwie małym gestem w zestawieniu z ogromem krzywd, jakie spotykają zwierzęta ze strony ludzi. Lecz jeśli dzięki tej akcji choć jedna osoba spojrzy z na swojego zwierzaka jak na czującą istotę, jeśli dzięki temu apelowi choć jeden pies nie straci domu tego lata – to będzie sukces.

Instagram

Error validating access token: Session has expired on Monday, 07-Aug-23 21:25:45 PDT. The current time is Tuesday, 23-Jul-24 10:24:42 PDT.